Γραφείο Διασύνδεσης

Πρακτική άσκηση | Netcompany Intrasoft

Η Netcompany Intrasoft ενδιαφέρεται για σπουδαστή/σπουδάστριας για πρακτική άσκηση στο αντικείμενο της ασφάλειας πληροφοριών με σκοπό να μας βοηθήσει στην προετοιμασία για το 3rd. party audit (Surveillance) για το Σύστημα Διαχείρισης Ασφάλειας Πληροφοριών (ΣΔΑΠ) βασισμένο στο πρότυπο ISO/IEC 27001:2022.

Η διάρκεια της πρακτικής άσκησης ορίζεται βάση αναγκών στους 3 μήνες.

Αρμοδιότητες

  • Υποστήριξη στην ανανέωση τεκμηρίωσης του συστήματος διαχείρισης (Πολιτικές, διαδικασίες, Standards)
  • Υποστήριξη, συμπλήρωση/ενημέρωση ερωτηματολογίου σχετικά με την ανατροφοδότηση από  ‘Ενδιαφερόμενα Μέρη’ (Interested Parties feedback)
  • Υποστήριξη/συμμετοχή στην συλλογή, ανάλυση και report των ευρημάτων σε εσωτερική άσκηση  Data Landscape & Data Crown Jewels

Τα επιθυμητά προσόντα των υποψηφίων που αναζητούμε είναι:

  • Υπευθυνότητα, Ομαδικό πνεύμα
  • Επικοινωνιακές & Οργανωτικές Ικανότητες
  • Γνώση του προτύπου ISO/IEC 27001:2022 / Γενικές αρχές Ασφάλειας Πληροφοριών
  • Γνώσεις GDPR / Privacy
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (Excel, Word, PowerPoint)
  • Διάθεση για εργασία

Η Netcompany-Intrasoft  προσφέρει:

  • Συνεχή υποστήριξη κατά την διάρκεια της πρακτικής άσκησης
  • Ευχάριστο περιβάλλον
  • Εύκολη πρόσβαση από τα ΜΜΜ (Ακριβώς δίπλα στο μετρό Πανόρμου)

Τίτλος Προγράμματος: Πρακτική άσκηση Netcompany Intrasoft

Σύνδεσμος: https://www.linkedin.com/company/netcompany-intrasoft-sa/posts/?feedView=all

Φορέας: Netcompany Intrasoft

ΕΛΛΑΔΑ / ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ:

Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ

Μετάβαση στο περιεχόμενο